SEO.hr blog

SEO.hr blog je blog vezan uz SEO (Search Engine Optimization), SMM (Social Media Marketing), PPC oglašavanje te ostale srodne internet marketing tehnike.

Kako optimizirati slike za Google Images

Objavio: Bruno Šarić Objavljeno: 11/03/2006 Kategorija: SEO tutorijali



Google Images

Evo par uputa kako optimizirati slike na stranicama da bi se pojavile u Google Images pretraživanju. Bitno je da pokušate koristiti što je više moguće faktora:

  • naravno morate koristiti klasični kod za sliku IMG SRC, nemojte koristiti javascripte ili nešto treće
  • ime slike, ukoliko imate sliku karte grada Zagreba, dajte ime slici npr. karta-zagreb.jpg ili karta-grada-zagreba.jpg
  • u imenu slike koristite znak minusa (-) za odvajanje, odvojite ključne riječi
  • pokušajte dobiti tekst oko slike koji sadrži te ključne riječi
  • po mogućnosti neka se ta ključna riječ u imenu slike pojavljuje u title tagu
  • neka se ta ključna riječ u imenu slike pojavljuje u drugim bitnijim faktorima na stranici
  • dodajte alt tag slici, po mogućnosti kraći opis slike, nemojte pretrpavati gomilama ključnih riječi
  • pokušajte tu sliku više puta pozivati i linkati sa drugih stranica na vašoj stranici
  • ako imate mogućnosti pokušajte ju linkati i sa drugih domena

Thumbnail strategija

Osim gornjih faktora iz iskustva drugih na raznim forumima možete naći preporuke da svoje slike prikazujete kao thumbnails prvo, a zatim klikom se odlazi na uvećanje. Naravno to morate izvesti bez upotrebe javascripti i po mogućnosti da se uvećana slika otvara u novoj stranici koja sadrži ime slike u imenu stranice, te sa što više gore navedenih faktora.

Komentiraj članak

Napomena: prilikom komentiranja izbjegavajte HTML kod i specijalne znakove u protivnom neće moći komentirati.



Bilo bi zgodno da znam kome se obraćam :).



Možete, a i ne morate, samo vas neću moć kontaktirati po potrebi.



Potrebno je upisati http:// na početku.


4 plus 4 =

© SEO. Sva prava pridržana.

Moja osobna preporuka: WMD hosting